994994994

Kontrast:

standardowy kontrast kontrast czarno-biały kontrast czarno-żółty kontrast żółto-czarny

Czcionka:

mała czcionka standardowa czcionka duża czcionka

Informacja o taryfach

OGŁOSZENIE

Zgodnie z decyzją nr KWT.70.282.2023 z dnia 27.11.2023r., wydaną przez Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie na podstawie art. 24j w związku z art. 24b, art. 24c oraz art. 27c ustawy z dnia 7 czerwca 2001r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz.U.2023 poz.537, zwanej dalej „uzzwoś”), w związku z art. 104 i art. 138 §1 pkt 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U.2023.775), Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie, działając w trybie art. 24e ust. 3 w związku z art. 24f ust. 1 uzzwoś, ogłasza wysokość taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków obowiązujących w następujących okresach:
20.12.2023r.-19.12.2024r.; 20.12.2024r.-19.12.2025r.; 20.12.2025r.-19.12.2026r.

Taryfowe ceny oraz stawki opłat dotyczą odbiorców wszystkich usług w zakresie zbiorowego dostarczania wody i zbiorowego odprowadzania ścieków realizowanego przez Spółkę na terenie Gminy Miasto Szczecin oraz części obszaru gmin: Kołbaskowo, Stare Czarnowo, Dobra i Police.

Wysokość cen i stawek opłat za dostarczoną wodę na okres od 1-36 miesięcy.

 

Taryfowe grupy odbiorców usług.

Taryfowe grupy odbiorców wyodrębniono na podstawie celów zużycia wody.

A. W zakresie zbiorowego zaopatrzenia a wodę wyodrębniono następujące taryfowe grupy odbiorców:

• Grupa 1 - Odbiorcy usług zaopatrzenia w wodę do spożycia przez ludzi.
• Grupa 2 - Pozostali odbiorcy usług zaopatrzenia w wodę inni niż wymienieni w Grupie 1.

B. W zakresie zbiorowego odprowadzania ścieków wyodrębniono następujące taryfowe grupy odbiorców:

Grupa 1 i Grupa 2 – wszyscy odbiorcy usług zbiorowego odbioru i oczyszczania ścieków.

Abonamenty:

  • WP - Za odczyt i rozliczenie każdego wodomierza wymagającego indywidualnego rozliczenia w okresie rozliczeniowym (faktura papierowa),
  • WOP - Za wspólny odczyt i indywidualne rozliczenie wodomierzy w okresie rozliczeniowym, na podstawie wodomierza głównego lub wodomierza wymagającego indywidualnego rozliczenia i wodomierza dodatkowego (faktura papierowa),
  • PNP - Odbiorcy usług obciążani za okres rozliczeniowy, na podstawie przeciętnych norm zużycia wody, odczytów wodomierza dokonywanych przez przedsiębiorstwo trzecie oraz odbiorcy usług rozliczani tylko za zbiorowe odprowadzanie ścieków (faktura papierowa),
  • WE - Za odczyt i rozliczenie każdego wodomierza wymagającego indywidualnego rozliczenia w okresie rozliczeniowym (faktura elektroniczna),
  • WOE - Za wspólny odczyt i indywidualne rozliczenie wodomierzy w okresie rozliczeniowym, na podstawie wodomierza głównego lub wodomierza wymagającego indywidualnego rozliczenia i wodomierza dodatkowego (faktura elektroniczna),
  • PNE - Odbiorcy usług obciążani za okres rozliczeniowy, na podstawie przeciętnych norm zużycia wody, odczytów wodomierza dokonywanych przez przedsiębiorstwo trzecie oraz odbiorcy usług rozliczani tylko za zbiorowe odprowadzanie ścieków (faktura elektroniczna),

 

Wymagane parametry ścieków przemysłowych wprowadzanych do urządzeń kanalizacyjnych ZWiK Sp. z o.o. w Szczecinie

 

Stawka taryfy dla opłat za przekroczenie warunków wprowadzania ścieków przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych

 

Zasady naliczania opłat za przekroczenie warunków wprowadzania ścieków przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych.

Główne warunki dla wprowadzania ścieków przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych, szczegółowe wymagania określają zapisy umowy o dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków.

  1.  Analizy kontrolne stężeń ścieków przemysłowych wprowadzanych do kanalizacji są wykonywane przez Dostawcę usług tj. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szczecinie.
  2. Podstawę stwierdzenia przekroczenia wartości wskaźników określonych w tabeli stanowić będą wyniki analizy laboratoryjnych próbki ścieków wykonanej z próbki uśrednionej z trzech prób pobranych w ciągu godziny.
    W przypadku odprowadzania ścieków przemysłowych dwoma lub więcej przyłączami, podstawą stwierdzenia przekroczenia będą uśrednione próbki ścieków pobranych trzykrotnie ze wskazanych studni kontrolnych w ciągu godziny.
  3. Do obliczenia wartości opłaty za przekroczenie warunków wprowadzania ścieków przemysłowych do urządzeń kanalizacji sanitarnej, Dostawca usług przyjmie taką ilość ścieków, jaka została przyjęta do wyliczenia należności za odprowadzanie ścieków w danym okresie rozliczeniowym.
  4. W razie przekroczenia równocześnie dwóch lub więcej wskaźników zanieczyszczeń stawka opłaty za przekroczenie warunków wprowadzania ścieków przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych ustalana jest dla najwyższego wyliczonego wskaźnika przekroczenia.
  5. Opłatę za przekroczenie warunków wprowadzania ścieków przemysłowych do urządzeń kanalizacji sanitarnej dolicza się do każdej faktury za dostawę wody i odbiór ścieków licząc od dnia kontroli.
  6. Koszty związane z wykonaniem analiz, w przypadku stwierdzenia przekroczeń warunków wprowadzania ścieków przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych, pokrywa Odbiorca usług na podstawie przedłożonej faktury. Ustala się je jako sumę kosztów pobrania próbek oraz wykonania pomiarów i analiz, na których podstawie stwierdzono naruszenie warunków odprowadzania ścieków.
  7. W przypadku zaprzestania naruszania warunków odprowadzania ścieków albo zmniejszenia stopnia naruszania tych warunków Odbiorca usług może ubiegać się o zaprzestanie naliczania opłaty lub zmniejszenie jej wysokości przedstawiając wyniki badań odprowadzanych ścieków, wykonane przez laboratorium posiadające odpowiednią akredytację wraz z wnioskiem zawierającym informację o sposobie osiągnięcia ograniczenia przekroczenia.
  8. Zakres przedstawionych badań musi być zgodny z zakresem badań kontrolnych Dostawcy usług.