994994994

Kontrast:

standardowy kontrast kontrast czarno-biały kontrast czarno-żółty kontrast żółto-czarny

Czcionka:

mała czcionka standardowa czcionka duża czcionka

14. 06. 2024

Innowacyjna w skali Europy stacja badawcza coraz bliżej Szczecina

Gotowa jest już mobilna stacja badawcza, która ma wykrywać i usuwać dodatkowe zanieczyszczenia z naszych ścieków. Szczecińskie wodociągi stawiają na ekologię w wielu płaszczyznach. Z jednej strony inwestując w przyjazną środowisku infrastrukturę, z drugiej zaś chętnie włączając się w programy mające długofalowy wpływ na jego ochronę. Takim działaniem jest międzynarodowy projekt EMPEREST, którego celem jest skuteczniejsza eliminacja ze ścieków komunalnych zanieczyszczeń syntetycznych w tym związków typu PFAS. W Gdańsku trwają testy specjalnej instalacji pilotażowej. W sierpniu trafi ona do Szczecina. 

06. 06. 2024

Lejemy wodę do głów i bidonów

Miejskie wydarzenia plenerowe to zawsze okazja do wsparcia organizatorów i promocji picia wody kranowej. Staramy się być aktywni z naszymi mieszkańcami, wypatrujcie nas w mieście!

04. 06. 2024

Poidełka w pełnej gotowości

W Szczecinie jest kilka miejsc, gdzie spacerowicze znajdą specjalne poidełka z przebadaną, zdatną do spożycia wodą. Upały na chwilę nas opuściły, ale ze spacerów warto korzystać. Warto też wziąć ze sobą bidon, bo wodę w plenerze można pić śmiało!

03. 06. 2024

Dzieci pomagają uczyć. Wspólna akcja ZWiK i EcoGeneratora

Toaleta to nie śmietnik. Nieumiejętne korzystanie z niej powoduje awarie i problemy w domach, ale także w infrastrukturze sanitarnej i samej oczyszczalni. Niewinna chusteczka nawilżana naszych niewinnych dzieci, wyrzucona do toalety, może stać się groźnym wrogiem w drodze pomiędzy ciałem a oczyszczalnią. Wiedzą o tym nawet dzieci i wspólnie z nimi postanowiliśmy przygotować krótki materiał informacyjny.

21. 05. 2024

Trudne poniedziałkowe popołudnie

Poniedziałkowe popołudnie było bardzo trudne dla wielu mieszkańców Szczecina. Nawalne deszcze powodowały lokalne zalania w wielu miejscach. Przed ulewą kontrolowaliśmy problematyczne miejsca, w trakcie deszczu także robiliśmy co w naszej mocy. 5 brygad ZWiK pracowało, żeby zapewnić bezpieczeństwo i w miarę możliwości udrożnić wpusty zatkane przez spływające podczas ulewy zanieczyszczenia. Zabezpieczaliśmy także włazy studni, które "wyskakiwały" przez ciśnienie wody. Nawet drożne kanalizacje zatkane przez trawę i śmieci nie przyjmą wody. Na taki żywioł nie ma mocnych .Działaliśmy na ulicy Derdowskiego, Dąbrowskiego, 26 kwietnia, Twardowskiego, Jana z Kolna i w wielu innych miejscach.

 1 2 3 >  Ostatni ›