994994994

Kontrast:

standardowy kontrast kontrast czarno-biały kontrast czarno-żółty kontrast żółto-czarny

Czcionka:

mała czcionka standardowa czcionka duża czcionka

20. 04. 2022

Uczniowie malowali skarb

Ponad 150 prac wpłynęło na konkurs plastyczny „Woda źródłem życia” zorganizowany z okazji Światowego Dnia Wody. ZWiK objął patronat nad konkursem.

04. 04. 2022

52 Konferencja Stowarzyszenia Zachodniopomorskie Forum Wodociągowe

Ponad 100 uczestników i

kilkunastu wystawców wzięło udział w 52 Konferencji Przedsiębiorstw Wodociągowych zrzeszonych w Stowarzyszeniu Zachodniopomorskie Forum Wodociągowe, która odbyła się na przełomie marca i kwietnia br. Gośćmi specjalnymi Konferencji byli Pan Krzysztof Dąbrowski, Prezes Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie w Bydgoszczy oraz liczna delegacja Stowarzyszenia Lubuskie Forum Wodociągowe na czele z p Krzysztofem Witkowskim – prezesem zielonogórskich wodociągów.

04. 03. 2022

Światowy Dzień Wody

Dbajmy o skarb, którego nie widać

Od wielu lat pod koniec marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W tym roku organizatorzy chcą, abyśmy z jego okazji zastanowili się nad rolą, znaczeniem i koniecznością ochrony wód gruntowych. My z kolei zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, który organizuje jedna ze szczecińskich szkół.

28. 02. 2022

Poznaj piękne pompy

Szczecińskie, zabytkowe pompy uliczne są po prostu piękne.

23. 09. 2021

Edukacja w miejscu produkcji wody do picia

Zakład Produkcji Miedwie był miejscem realizacji jednego z etapów międzynarodowego programu Erasmus+ pt. ”Gdzie jest woda?”. Odwiedziła go ponad dwudziestka młodych ludzi z Włoch, Rumunii i Malty, którzy z dużym zainteresowaniem i krok po kroku poznali technologię uzdatniania szczecińskiej wody do pica. Począwszy od wody surowej pobieranej z jeziora Miedwie, a dalej procesy ozonowania, koagulacji i filtracji aż po zbiorniki wody czystej i jej przesył do Szczecina za pomocą magistrali miedwiańskiej.

 1 2 3 >  Ostatni ›