994994994

Kontrast:

standardowy kontrast kontrast czarno-biały kontrast czarno-żółty kontrast żółto-czarny

Czcionka:

mała czcionka standardowa czcionka duża czcionka

22. 02. 2024

Zbieramy owoce inwestycji ostatnich lat

Bogaty plan na 2024 rok jest kontynuacją konsekwentnych działań, które już za nami. Co ważne, owoce poczynionych już inwestycji zbieramy każdego dnia na przykład dzięki produkowanej przez na energii czy mniejszej ilości awarii w infrastrukturze podziemnej. Poprawił się też komfort mieszkańców, którzy mogli podłączyć się do nowej sieci kanalizacyjnej. 

14. 02. 2024

Zapowiada się pracowity rok dla ZWiK

Rok 2024 zapowiada się nie mniej pracowicie niż lata ubiegłe, a przed nami kilka kluczowych zadań. Najważniejszym z nich jest modernizacja Zakładu Produkcji Wody „Pilchowo”. Do tego budowy i przebudowy istniejącej sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Plan jest ambitny i zakłada realizację robót w kilkudziesięciu miejscach. Kilka z nich trwa, a inne niebawem przed nami. Wszystko po to, aby nadal świadczyć na rzecz naszych mieszkańców usługi na najwyższym poziomie, również dzięki budowie i przebudowie kolejnych kilometrów sieci.

09. 02. 2024

Mikroorganizmy w oczyszczalni są ospałe. Ciepła herbatka i szalik tu nie pomogą

Za oknem temperatura na granicy zera. Ludzie ubierają się cieplej, zwierzęta mają swoje schronienia i odpowiednio wcześniej zgromadzone zapasy tłuszczu. A jak radzą sobie nasze pracowite bakterie? To żywe organizmy więc im też jest zimno, robią się niczym niedźwiedzie zimową porą. Musimy o nie szczególnie zadbać, bo kiedy nasze mikroorganizmy są ospałe przez chłód, zaburzony może zostać proces oczyszczania ścieków.

08. 02. 2024

Jeszcze większe bezpieczeństwo w laboratorium

Czy wiecie, że w laboratorium ZWiK są zamrażarki, w których jest temperatura -70 stopi? Włożenie rąk do urządzenia z takimi warunkami jest ogromnie niebezpieczne! Chronimy swoją załogę zakupując potrzebne sprzęty z własnych środków, ale chętnie współpracujemy także z firmami, które rozumieją jak ważne jest bezpieczeństwo. Z funduszu prewencyjnego PZU zostały zakupione nowe środki ochronne dla laboratorium.

05. 02. 2024

ZWiK w międzynarodowym projekcie EMPEREST

Szczecińskie wodociągi stawiają na ekologię w wielu płaszczyznach. Z jednej strony inwestując w przyjazną środowisku infrastrukturę np. farmy fotowoltaiczne, z drugiej zaś chętnie włączając się w programy mające długofalowy wpływ na jego ochronę. Takim działaniem jest  międzynarodowy projekt EMPEREST, którego celem jest skuteczniejsza eliminacja ze ścieków komunalnych zanieczyszczeń syntetycznych w tym związków typu PFAS. Trwa realizacja międzynarodowego projektu EMPEREST, którego uczestnikiem jest również ZWiK.  

 < 1 2 3 4 5 >  Ostatni ›