994994994

Kontrast:

standardowy kontrast kontrast czarno-biały kontrast czarno-żółty kontrast żółto-czarny

Czcionka:

mała czcionka standardowa czcionka duża czcionka

21. 03. 2023

Szczecińska kranówka jak mineralna

Pragniemy pić wodę przyjazną dla naszego organizmu i jej spożywanie wprost z kranu to częsty temat naszych dyskusji. Bardzo wielu z nas i bez żadnych oporów codzienne sięga po szczecińską „kranówkę”, inni z kolei piją ją po dodatkowym domowym filtrowaniu lub przegotowaniu. Nie ma potrzeby tego robić i ZWiK nie pozostawia wątpliwości w tym względzie: woda, którą codziennie dostarcza szczecinianom jest w pełni bezpieczna, czysta i zdrowa. Nie ustępuje jakością i składem wielu wodom butelkowanym oraz bez obaw możemy ją pić bezpośrednio z kranów.

13. 03. 2023

Światowy Dzień Wody

Wyślij zdjęcie poidełka z przeszłości

Szczecińska woda jest świetna i można ją pić wprost z kranu. Wiedzieli o tym także przedwojenni mieszkańcy miasta, o czym świadczy fakt, że w kilku szczecińskich budynkach użyteczności publicznej do tej pory znajdują się ślady historycznych poidełek. ZWiK zachęca do przesyłania zdjęć takich szczecińskich wodociągowych zabytków. Informacja o przedwojennych źródełkach znalazła się w facebookowym wpisie w grupie „Szczecin znany i historyczny”. Pozostałości takich poidełek znajdują się m.in. w Technikum Technologii Cyfrowych przy ul. Niemierzyńskiej. Fotografie dołączamy do informacji.

10. 03. 2023

Światowy Dzień Wody

Uczniowie narysują skarb

Zbliża się Światowy Dzień Wody. Z tej okazji Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie ogłosiło konkurs plastyczny „Woda źródłem życia”. Wodociągi szczecińskie objęły nad nim patronat.

09. 03. 2023

Pompy bez tajemnic

Kilkadziesiąt osób poznało historię „berlinek” czyli zabytkowych pomp ulicznych stojących w śródmieściu Szczecina.

08. 03. 2023

Światowy Dzień Wody

Pod koniec marca obchodzić będziemy Światowy Dzień Wody. W tym roku organizatorzy apelują, aby przyspieszyć działania służące ochronie najcenniejszego zasobu ludzkości jakim bez wątpienia jest woda. ZWiK systemowo, z racji swych obowiązków, realizuje tego typu zadania.

 < 1 2 3 4 5 >  Ostatni ›