994994994

Kontrast:

standardowy kontrast kontrast czarno-biały kontrast czarno-żółty kontrast żółto-czarny

Czcionka:

mała czcionka standardowa czcionka duża czcionka

Zbadaj intensywność zużycia wody

Istnienie niewidocznego wycieku naraża na koszty całą wspólnotę. Łatwo sprawdzić, czy taki wyciek istnieje wypożyczając na tydzień elektroniczny rejestrator przepływu wody, który przy okazji pokaże intensywność zapotrzebowania mieszkańców na wodę o różnych porach dnia i tygodnia. Rejestrator to nic innego, jak wodomierz z odpowiednim oprzyrządowaniem mierzącym przepływ wody w każdej jednostce czasu i zapisującym go w pamięci.

Montuje się go na przyłączach wody, najczęściej zamiast wodomierza głównego.

Rekomendujemy skorzystanie z 7-dniowego czasu rejestracji, tak by otrzymać najbardziej miarodajne wyniki uwzględniające specyfikę każdego dnia tygodnia, także wolnego od pracy. Badanie dobrze jest powtarzać przynajmniej raz w roku, ale warto również próbować porównywać ze sobą różne pory roku.

Dzięki zapisanym przez rejestrator danym otrzymujemy raport, który uwzględnia intensywność zużycia wody w cyklu godzinowym, dobowym i dłuższym.

Zarejestrowanie stałego przepływu wody w porach nocnych, we wszystkie badane dni może świadczyć o istniejącym gdzieś wycieku i konieczności jego lokalizacji.
Koszt wypożyczenia rejestratora to brutto 61,50 za dobę. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji prosimy o kontakt z naszym specjalistą tel: 91 460 33 73, e-mail: wodomierze@zwikszczecin.pl