994994994

Kontrast:

standardowy kontrast kontrast czarno-biały kontrast czarno-żółty kontrast żółto-czarny

Czcionka:

mała czcionka standardowa czcionka duża czcionka

Udostępniliśmy unijne inwestycje

14. 05. 2019

Kilkadziesiąt osób zwiedziło dwa nasze obiekty, udostępnione w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Już od 15 lat Polska jest członkiem Unii Europejskiej. W związku z tym w całym kraju odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Dzięki wsparciu środkami UE w Polsce wykonano tysiące inwestycji. Wśród nich były zadania zrealizowane przez szczeciński ZWiK, który sięgał po dofinansowanie unijne w celu realizacji ważnych przedsięwzięć infrastrukturalnych. Jak wielokrotnie informowaliśmy, najpoważniejszym z nich był projekt „Poprawa jakości wody w Szczecinie”, w ramach którego m.in. powstała nowoczesna oczyszczalnia ścieków komunalnych „Pomorzany’.

Właśnie to miejsce, a także Zakład Produkcji Wody „Miedwie” udostępniliśmy gościom w związku z DOFE. Nasze placówki odwiedziło 11 maja ponad 40 mieszkańców Szczecina i regionu zachodniopomorskiego, którzy z bliska zapoznali się z procesami mechanicznego i biologicznego oczyszczania ścieków, byli w pobliżu bloków biologicznych, komór fermentacyjnych i węzła termicznej obróbki osadów pościekowych.  Dzięki temu dowiedzieli się, jak wielkie znaczenie ma oczyszczalnia Pomorzany dla ochrony środowiska wodnego Odry  i Morza Bałtyckiego. Z kolei odwiedzający nas na Miedwiu zapoznali się z wieloetapową technologią uzdatniania wody, która następnie kierowana jest magistralą „miedwiańską” wprost do Szczecina.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe gadżety: baloniki, przypinki oraz długopis i zeszyt zawierający informacje o najnowszym projekcie inwestycyjnym realizowanym przez ZWiK przy wsparciu środków unijnych pn. „Czysta Odra w Szczecinie”.

galeria