994994994

Kontrast:

standardowy kontrast kontrast czarno-biały kontrast czarno-żółty kontrast żółto-czarny

Czcionka:

mała czcionka standardowa czcionka duża czcionka

Takiej "łaty" jeszcze nie było. Otwarcie Starkiewicza w poniedziałek.

24. 06. 2026

Trwają prace na ulicy Starkiewicza. Wymieniony został już uszkodzony fragment wodociągu, przeprowadziliśmy wszystkie potrzebne do włączenia wody procedury. Całość naszych działań odbyła się bez przerw w dostawach dla naszych mieszkańców. Obecnie trwają prace drogowe – skuwanie uszkodzonej i wybrzuszonej nawierzchni. Tak rozległej w skutkach awarii nie pamiętają najstarsi wodociągowcy.

Prace sieciowe udało się przeprowadzić całkiem sprawnie. Część drogowa przysparza większych kłopotów. Nie uda się otworzyć drogi w czwartek, została ona uszkodzona na długości blisko 50 metrów. Jej naprawa, także ze względu na temperatury, potrwa dłużej. Teraz działają ekip ZWiK, w piątek rozpocznie się układanie nawierzchni przez firmę Strabag. Prognozowane bardzo wysokie temperatury nie będą sprzyjać drogowcom, ani materiałowi. Najprawdopodobniej ruch ponownie otarty będzie dopiero w poniedziałek rano ponieważ nawierzchnia musi osiągnąć odpowiednią twardość i stabilność. Podczas upałów asfalt oddaje ciepło dużo wolniej. 

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.