994994994

Kontrast:

standardowy kontrast kontrast czarno-biały kontrast czarno-żółty kontrast żółto-czarny

Czcionka:

mała czcionka standardowa czcionka duża czcionka

Sukces na Spartakiadzie

29. 08. 2022

Wspaniały sukces odnieśli nasi sportowcy podczas Ogólnopolskiej Spartakiady Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego. Drużynowo zajęli w niej IV miejsce – najlepsze w historii dotychczasowych spartakiadowych występów.

Impreza odbywała się w Poznaniu od 26 do 28 sierpnia. Zawodnicy rywalizowali na terenach Toru Regatowego Malta i kilku innych obiektach sportowych. Nasza drużyna była jedną z 53 biorących udział w zawodach. W klasyfikacji generalnej wyprzedzili ją tylko sportowcy z Warszawy, Krakowa i Wrocławia. „Zwikowcy” zdobyli w sumie 1671 punktów. Do trzeciego miejsca zabrakło im zaledwie 60 „oczek”.

Na ogromny sukces szczecinian złożył się wysiłek 43 sportowców rywalizujących w 27 konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Wśród nich były tradycyjne sporty, takie jak pływanie, kajakarstwo, bieg, piłka nożna, siatkówka czy koszykówka w jej „streetbalowej” odmianie. Były też jednak zawody nietypowe np. konkurencja wodociągowa, gra w Counter Strike, letni tor saneczkowy, nordic walking, scrabble a nawet wędkarstwo.

Sportowcy ze Szczecina wywalczyli w sumie 9 medali – najwięcej ze wszystkich teamów biorących udział w spartakiadzie (o kolejności drużynowej przesądziły punkty z poszczególnych dyscyplin). To najlepsze osiągnięcie w historii dotychczasowych występów na wodociągowych spartakiadach, a zawody w Poznaniu były 30. tego typu imprezą.

Poniżej przedstawiamy naszych medalistów

I miejsce i złoty medal:

· Wspinaczka po ściance - Sylwester Depta

II miejsce i srebrny medal:

· Badminton: Marta Urbanik i Robert Eiding,

· Nordic Walking mężczyzn: Marcin Baszuro,

· Pływanie kobiet: Magdalena Baszuro,

· Piłka nożna: Kamil Bińkowski, Piotr Koziński, Waldemar Borowski, Paweł Stasiak, Adrian Butruk, Łukasz Kwiatkowski, Sylwester Kryszkiewicz, Tomasz Bujnowski,

· Streetball: Błażej Kołacz, Waldemar Borowski, Marcin Nowek, Paweł Palewski.

III miejsce i brązowy medal:

· Kajakarstwo: Agnieszka i Grzegorz Kamińscy,

· Kolarstwo stacjonarne: Magdalena Baszuro, Marcin Baszuro, Waldemar Borowski, Aleksander Majewski,

· Scrabble: Kamil Bińkowski.

Wszystkim naszym sportowcom dziękujemy za udział w Spartakiadzie, a zdobywcom medali gratulujemy.