994994994

Kontrast:

standardowy kontrast kontrast czarno-biały kontrast czarno-żółty kontrast żółto-czarny

Czcionka:

mała czcionka standardowa czcionka duża czcionka

Jubileuszowa konferencja ZFW zakończona

20. 09. 2021

W dniach 15-17 września br. w Dźwirzynie odbyła się okrągła, pięćdziesiąta konferencja Przedsiębiorstw Wodociągowo – Kanalizacyjnych i Komunalnych zrzeszonych w Zachodniopomorskim Forum Wodociągowym.

Ponad stu uczestników przez dwa dni omawiało bieżące problemy branży wodociągowo – kanalizacyjnej i komunalnej w tym tak ważne i aktualne, jak analiza ryzyka i plany bezpieczeństwa wody dla przedsiębiorstw z branży oraz wymieniono informacje legislacyjne i aktualne otoczenie prawne w jakim przychodzi nam funkcjonować. Emocjonującym punktem konferencji były rozmowy związane z trwającą obecnie kampanią taryfową, a wraz z nią pierwsze uwagi przedsiębiorstw, które już przeszły w Wodach Polskich weryfikację złożonych w tym roku wniosków taryfowych. Poruszono również zagadnienia dotyczące m.in. znaczenia i zastosowania benchmarkingu w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, wymieniano doświadczenia w przedmiocie zdalnego odczytu wodomierzy, technik pomiarowych wykorzystywanych podczas inspekcji TV rurociągów i zwiększenia trwałości eksploatacyjnej włazów i wpustów deszczowych.

Była to pierwsza od ponad roku okazja, aby zapoznać się z technologicznymi nowinkami w branży wodociągowo – kanalizacyjnej oraz spotkać się z producentami sprzętu, armatury i techniki dla branży wod. – kan. Konferencja dała możliwość bezpośrednich rozmów ze współpracownikami i fachowcami z zaprzyjaźnionych firm wodociągowo kanalizacyjnych i komunalnych z kraju oraz z regionu zachodniopomorskiego. Patronat medialny konferencji objął ogólnokrajowy Portal wodociągowiec.pl

galeria galeria galeria galeria galeria