994994994

Kontrast:

standardowy kontrast kontrast czarno-biały kontrast czarno-żółty kontrast żółto-czarny

Czcionka:

mała czcionka standardowa czcionka duża czcionka

Byliśmy na Żaglach 2021

04. 08. 2021

To były niezapomniane trzy dni. W końcu, po wielu miesiącach oczekiwania, odbyła się w Szczecinie duża impreza miejska i nie mogło nas na niej zabraknąć.

Wydarzenie „Żagle 2021” odbyło się w zastępstwie odwołanych regaty The Tall Ships Races. Już od pierwszych godzin imprezy widać było, jak bardzo szczecinianie spragnieni są takiego ogólnomiejskiego wydarzenia, wspólnej zabawy i widoku żaglowców zacumowanych u stóp Wałów Chrobrego i Łasztowni. Mogliśmy to dobrze zaobserwować, bo podczas wydarzenia nasze stoisko promocyjne, które dzieliliśmy z Fabryką Wody, znajdowało się nad brzegiem rzeki u wyjścia z mostu pontonowego. Głównym celem naszych działań było przekazanie informacji na temat programu inwestycyjnego „Czysta Odra w Szczecinie”. W tym celu przygotowaliśmy ulotki, film promocyjny a także tablice i inne nośniki promocyjne z informacjami o tym projekcie. Jak wiadomo, najskuteczniejsza jest jednak nauka przez zabawę i dlatego zadbaliśmy o to, aby nasze stoisko tętniło życiem i nikt tu się nie nudził , a najmłodsi miło spędzili czas w zorganizowanej przez Spółkę „Strefie Dziecięcej”.

Dla wszystkich przygotowaliśmy gry, zabawy i quizy edukacyjne, których uczestnicy udzielali odpowiedzi na kilkanaście pytań dotyczących naszej działalności. Pytaliśmy m.in. o długość sieci wodociągowej w Szczecinie, nasze oczyszczalnie ścieków, czy rolę wody w życiu człowieka. Informacje potrzebne do odpowiedzi znajdowały się na planszach rozstawionych wokół stoiska. Zabawa była tak wciągająca, że brały w niej udział całe rodziny, zarówno rodzice, jak i dzieci. Zainteresowanie grą przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Na zakończenie „Żagli 2021” okazało się, że trafiło do nas ponad 1000 kart konkursowych z odpowiedziami. Każdy z uczestników gry otrzymał oczywiście drobny upominek.

To niejedyne atrakcje przygotowane dla naszych gości. Wielu z nich spędziło sporo minut zastanawiając się, w jaki sposób działa magiczny kran ustawiony przy stoisku. Dzieci wraz z rodzicami z ogromnym zapałem budowały rurociągi lub łowiły ryby w „czystej Odrze”. Na spragnionych czekały poidełka z wodą do picia wprost z sieci wodociągowej, a ci którym było zbyt ciepło mogli ochłodzić się w mgiełce wody z naszego nowego słupka – kurtyny wodnej, przypominającego zabytkową latarnię uliczną.

galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria