994994994

Kontrast:

standardowy kontrast kontrast czarno-biały kontrast czarno-żółty kontrast żółto-czarny

Czcionka:

mała czcionka standardowa czcionka duża czcionka

Zgłoś niedrożny wpust. Czyścimy je na bieżąco.

23. 05. 2023

Przy użyciu specjalistycznych samochodów ciśnieniowych, szczeciński ZWiK systematycznie czyści i konserwuje kanalizację oraz wpusty deszczowe. Wpusty pełnią ważną funkcję o każdej porze roku, a coraz częściej latem, kiedy to muszą odprowadzić bardzo duże ilości wody spływającej chodnikami i ulicami po gwałtownych opadach deszczu.

Charakterystycznych żeliwne „kratki” zlokalizowane są przeważnie wzdłuż ulicznych krawężników, jest ich w Szczecinie około 50 tysięcy. Nie sposób ich wszystkie udrożnić w krótkim czasie. Nasze ekipy robią to nieprzerwanie przez cały rok, niemniej jednak może się zdarzyć sytuacją, że kratka jest zatkana przez piasek, liście lub śmieci.

Dlatego pod 994 czekamy na telefoniczne interwencje mieszkańców, zgłaszających nam niedrożne wpusty uliczne w swojej okolicy. Zawsze podejmiemy skuteczne działania, ponieważ utrzymanie właściwej sprawności i pełnej drożności miejskiej kanalizacji deszczowej jest dla nas sprawą pierwszorzędną. Bo wszyscy chcemy czuć się bezpieczni od lokalnych podtopień. Niestety zmiany klimatyczne są coraz bardziej odczuwalne również w Europie. W ubiegłym roku były to lawiny błotne w Niemczech, teraz katastrofalna powódź w północnych Włoszech, gdzie lokalnie w ciągu 48 godzin spadło nawet 250 litrów wody na każdy metr kwadratowy.

galeria