994994994

Kontrast:

standardowy kontrast kontrast czarno-biały kontrast czarno-żółty kontrast żółto-czarny

Czcionka:

mała czcionka standardowa czcionka duża czcionka

Wprost z kranu na Jasnych Błoniach

09. 05. 2023

Podczas spacerów na Jasne Błonia znów będzie można napić się wody bezpośrednio ze znajdującego się tu zdroju. Zakończył się remont urządzenia.

Poidełko nie działało od dłuższego czasu ze względu na zły stan techniczny. Wewnętrzy mechanizm został zakwalifikowany do całkowitej wymiany, podobnie żeliwny korpus wymagał gruntownej naprawy i renowacji. Podjęli się tego mechanicy ze szczecińskiego ZWiK – u, pospawali i odnowili kadłub urządzenia, pieczołowicie go również odmalowali. Następnie przekazali Zakładowi Usług Komunalnych, który jest właścicielem zdroju, aby zamontował postument na starym miejscu w pobliżu fontanny „bartłomiejki”. Jeszcze chwila cierpliwości tzn. badania laboratoryjne wody i dokręcenie chromowanego kranu, a urządzenie ponownie służyć będzie spacerującym po Jasnych Błoniach tysiącom spacerowiczów i turystów. Wystarczy, że odkręcą kurek, a ze zdroju popłynie czysta, bezpieczna i zdrowa szczecińska woda, taka, jaką mamy w naszych domach. Można ją pić bezpośrednio lub wygodnie nabrać do bidonu.

Załączamy kilka zdjęć dokumentujących remont poidełka, począwszy od naprawy żeliwnego korpusu aż po urządzenie zamocowane w fundamencie.

galeria galeria galeria galeria galeria