994994994

Kontrast:

standardowy kontrast kontrast czarno-biały kontrast czarno-żółty kontrast żółto-czarny

Czcionka:

mała czcionka standardowa czcionka duża czcionka

Upał podczas spaceru? Weź bidon i pij śmiało!

07. 07. 2023

W Szczecinie jest kilka miejsc, gdzie spacerowicze znajdą specjalne poidełka z przebadaną, zdatną do spożycia wodą. Teraz, te którymi opiekuje się ZWiK są specjalnie oznaczone. Warto wziąć ze sobą bidon, bo można pić śmiało!

Poidełka są jeszcze elementami przestrzeni, do których mieszkańcy Szczecina nie są przekonani. Ciągle wydaje się im, że to zwykłe kraniki, przy których myje się ręce lub opłukuje twarz. Nic bardziej mylnego! Woda z każdego z miejsc jest specjalnie przebadana i nadaje się do bezpośredniego spożycia. Poidełka ZWiKu zostały specjalnie oznaczone, żeby nikt nie miał już wątpliwości, że to woda smaczna i zdrowa.

 

Wystarczy wziąć ze sobą bidon i nie trzeba się już martwić o odpowiednie nawodnienie podczas spacerów. Nasze poidełka można znaleźć przy alejce spacerowej obok Arkonki, na samym kąpielisku, na Różance oraz Bulwarach.

To jednak nie są jedyne miejsca, gdzie można napełnić swój bidon. ZUK także ma swoje urządzenia. Spotkać je można na Skwerze Misia Wojtka, w Parku Wolności, na Szymanowskiego, w Parku Kasprowicza przy Teatrze Letnim,  w skateparku Chełminek przy ul. Chełmińskiej, i Park na Psim Polu na Os. Zawadzkiego-Klonowica.