994994994

Kontrast:

standardowy kontrast kontrast czarno-biały kontrast czarno-żółty kontrast żółto-czarny

Czcionka:

mała czcionka standardowa czcionka duża czcionka

Szczecińska woda jedną z najlepszych w Polsce

11. 08. 2014

9 czerwca 2014 w Teatrze Wielkim w Warszawie podczas Koncertu Galowego, Beniamin Chochulski - Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie odebrał z rąk Krzysztofa Przybyła - Prezesa Fundacji Teraz Polska statuetkę XXIV edycji Konkursu Teraz Polska na Najlepsze Produkty i Usługi.

Szczeciński ZWIK został jedną z zaledwie 25 firm, które w tej edycji otrzymały to prestiżowe Godło. Do konkursu rekomendowana była usługa „pobór, uzdatnianie i rozprowadzanie wody oraz odbiór i proekologiczne oczyszczanie ścieków”. O wartości otrzymanego wyróżnienia decyduje wiele czynników. Przede wszystkim jest to wciąż najbardziej rozpoznawalny przez Polaków znak najwyższej jakości dla rodzimych produktów. Nieprzerwanie wysoki od ponad 20 lat poziom Konkursu gwarantuje sama jego formuła. W pierwszym etapie nad ankietami weryfikacyjnymi nadesłanymi przez kandydatów pochylają się Branżowe Komisje Eksperckie, które każdemu mogą przyznać do 1000 punktów. ZWIK Szczecin otrzymał ich aż 980. Na podstawie przyznanych punktów Kolegium Ekspertów wybiera grono firm Nominowanych. Te kandydatury są przedstawiane do oceny trzydziestoosobowej Kapituły Konkursu, złożonej z uznanych autorytetów życia społecznego, kulturalnego, gospodarczego, naukowego i politycznego. W tym etapie następuje wybór Laureatów, co daje gwarancję, że rzeczywiście zostają nimi najlepsi z najlepszych.

Tradycją Konkursu jest uroczysta ceremonia wręczania statuetek podczas Gali „Teraz Polska” w Teatrze Wielkim w Warszawie, z której relacja zostanie wyemitowana 11 czerwca o godz. 16.35 w TVP 1. W tegorocznej ceremonii uczestniczyli m.in. Janusz Piechociński, Jerzy Buzek, Aleksander Kwaśniewski, Marek Belka, prof. Michał Kleiber, Ewa Kopacz, a także członkowie Rządu, przedstawiciele biznesu, świata kultury i sztuki, korpusu dyplomatycznego oraz Członkowie Kapituły.