Spotkanie z mieszkańcami Wielgowa i Sławociesza
29. 10. 2015
Doszło wreszcie do skutku planowane już od kilku miesięcy spotkanie przedstawicieli ZWIK z mieszkańcami i Radą Osiedla Wielgowo - Sławociesze.
Spotkanie odbyło się w poniedziałek 26 października w godzinach 17.00 - 19.00 w sali gimnastyczniej Szkoły Podstawowej nr 13. Dawniej na spotkania z mieszkańcami delegowane były 1-2 osoby. Tym razem chcieliśmy mieć pewność, że będziemy w stanie odpowiedzieć na każde pytanie i rozwiać każdą wątpliwość, jaka może pojawić się wśród uczestników spotkania. Dlatego reprezentowali nas:
- Tadeusz Dawid - by opowiedzieć o stanie zaawansowania inwestycji kanalizacyjnych prowadzonych i planowanych na terenie osiedli,
- Roman Wojtyniak i Małgorzata Trybuła - by wyjaśniać wątpliwości związane z procedurą podłączania się do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej czy bieżącymi rozliczeniami,
- Aneta Kozak - by opowiedzieć o tym w jaki sposób dbamy o wysoką jakość wody,
- Piotr Łukaszewicz - najlepiej orientujący się w bieżących problemach z eksploatacją sieci w tym rejonie.
Przy stole dla prowadzących zasiadł również Władysław Dzikowski - szczeciński radny, silnie związany z tą częścią miasta i aktywnie działający na jej rzecz.
Spotkanie rozczęliśmy od prezentacji firmy - przybliżenia specyfiki działalności, zakresu i wartości inwestycji podejmowanych w ostatnich latach. Poruszyliśmy też kwestię jakości wody produkowanej obecnie przez ZWIK. Przybliżyliśmy proces jej uzdatniania w ZPW Miedwie oraz porównanie jej składu ze znanymi markami wód butelkowych. Omówione były też niepokojące wyniki badania wody przeprowadzonego na początku roku wśród użytkowników ujęć prywatnych ze Szczecina. Następnie zaprezentowaliśmy zasięg sieci wodociągowej na terenie osiedli oraz zakres planowanych inwestycji związanych z ich skanalizowaniem. Na koniec pokazaliśmy jak wygląda procedura przyłączania się do sieci i zaprosiliśmy do zadawania pytań z sali.
Większość dotyczyła zasięgu planowanej sieci kanalizacyjnej, opłat związanych z przyłączeniem się do niej i późniejszą eksploatacją oraz specyfiki takiej a nie innej organizacji prac przy tych inwestycjach. Cała sesja pytań i odpowiedzi była nad wyraz konstruktywna i wyważona. Ponad 200-osobowa publiczność słuchała wszystkich wystąpień z uwagą. Na sam koniec przyszedł czas na indywidualne sprawy. Prawie godzinę trwały konsultacje przy wielkiej płachcie z projektem inwestycji. Dziesięć egzemplarzy drukowanych map zostało także przekazanych Radzie Osiedla, by mogli z nich skorzystać wszyscy zainteresowani. O kopię prezentacji poprosił także redaktor lokalnego portalu wielgowo.pl, więc nawet nieobecni na spotkaniu będą mieli dostęp do poruszanych na nim kwestii.
Spotkanie zaliczamy do bardzo udanych. Można sobie tylko życzyć, by wszystkie kolejne kontakty z mieszkańcami przebiegały w tak przyjaznej i rzeczowej atmosferze.