994994994

Kontrast:

standardowy kontrast kontrast czarno-biały kontrast czarno-żółty kontrast żółto-czarny

Czcionka:

mała czcionka standardowa czcionka duża czcionka

Powalczyliśmy na Spartakiadzie

22. 05. 2023

Trzy medale i dziesiąte miejsce w klasyfikacji łącznej to osiągniecia naszych sportowców podczas Ogólnopolskiej Spartakiady Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego, która odbyła się w Mielnie.

Nadmorska miejscowość gościła wodociągowych sportowców nie po raz pierwszy. Tym razem do Mielna zjechali reprezentanci 44 firm naszej branży. Drużyna ZWiK liczyła blisko 50 osób, które rywalizując w kilkunastu konkurencjach, zdobyły w sumie 2064 punkty, co pozwoliło naszym sportowcom zająć dziesiąte miejsce w klasyfikacji ogólnej.
Tradycją wodociągowych Spartakiad jest to, że oprócz „klasycznych” dyscyplin sportowych, takich jak piłka nożna, siatkówka czy tenis stołowy, w programie imprezy znajdują się konkurencje mniej typowe. Nie inaczej było w Mielnie. Właśnie w jednej z takich dyscyplin zawodnik ze Szczecina zdobył złoty medal. Był nim Grzegorz Kamiński, który startował jeździe rowerowej… po desce. Nasz zawodnik najdłużej utrzymał się na cienkiej, chybotliwej trasie i nim wpadł do wody przejechał 21 m. Doskonale w konkurencji VIP poradziła sobie Prezes ZWIK, pani Patrycja Wolińska-Bartkiewicz, która zajęła drugie miejsce. Medal wywalczyli też nasi piłkarze w składzie: Piotr Koziński, Waldemar Borowski, Paweł Stasiak, Adrian Butruk, Łukasz Kwiatkowski, Maciej Kryszkiewicz, Sylwester Kryszkiewicz, Tomasz Bujnowski, Jarosław Jóżwiak, Arkadiusz Chimkowski i Filip Wróblewski. Futboliści stanęli na najniższym stopniu podium i zdobyli brązowe medale. Zdobywcom medali gratulujemy, a wszystkim naszym sportowcom bardzo dziękujemy za udział w spartakiadowej rywalizacji.

galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeria