994994994

Kontrast:

standardowy kontrast kontrast czarno-biały kontrast czarno-żółty kontrast żółto-czarny

Czcionka:

mała czcionka standardowa czcionka duża czcionka

O czym pamiętać przed urlopem?

28. 06. 2024

Wakacyjny wyjazd powinien być czasem przyjemnym i beztroskim, a powrót jak najbardziej łagodny. Odpowiadamy na często pojawiające się pytanie i przypominamy o urlopowych kwestiach związanych z wodą.

Walizki spakowane, plan wycieczki w głowie, mapa w kieszeni? Ostatni rzut oka na mieszkanie i można ruszać!

Przed wyjazdem warto sprawdzić czy zakręcone są wszystkie krany, a dla własnego spokoju można zakręcić główny zawór. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych strat wody i ewentualnego zalania sąsiadów. Trzeba też pamiętać o wyłączeniu pralki i zmywarki. Dla oszczędności najlepiej włączyć urządzenia w tryb standby lub całkiem odłączyć od prądu.

Ważne jest zamknięcie okien, drzwi na klucz i poinformowanie zaprzyjaźnionego sąsiada lub kogoś z rodziny o tym, że wyjeżdżamy i jak długo może nas nie być. I teraz najbardziej paląca kwestia, związana z powrotem. Mieszkańcy pytają czy woda po urlopie jest zdatna do spożycia? Jest! Można ją pić śmiało, ale jeśli długo nie było nas w domu warto spuścić z rur tę, która w nich pozostała. Polecamy podstawić garnek lub miskę, zlać wodę, która stoi w rurach i podlać nią później kwiaty. Nie marnujmy jej niepotrzebnie!

Przypominamy, że wodę w Szczecinie można pić prosto z kranu, bez przegotowania i filtrowania.