994994994

Kontrast:

standardowy kontrast kontrast czarno-biały kontrast czarno-żółty kontrast żółto-czarny

Czcionka:

mała czcionka standardowa czcionka duża czcionka

Jesteśmy gotowi na upały

28. 06. 2024

Wakacje przywitały nas słońcem i najbliższe dni zapowiadają się wyjątkowo upalnie. Jeśli sprawdzą się przewidywania synoptyków termometry wskażą nawet 30 stopni. Chwilę ochłody w samym centrum miasta dadzą mieszkańcom nasze kurtyny.

Kurtyny zostały ustawione na ulicy Malczewskiego koło biurowca Oxygen oraz na Placu Adamowicza już we wtorkowe popołudnie. Są włączane gdy temperatura wynosi powyżej 27 stopni. Wodna mgiełka, która pojawia się przy kurtynach daje nie tylko przyjemne ochłodzenie, ale także mnóstwo zabawy dla najmłodszych.

Przypominamy jednocześnie o odpowiednim nawodnieniu! Spacerując po wielu miejscach w naszym mieście nie musimy się obawiać, że wody nam zabraknie. Nasze poidełka można znaleźć przy alejce spacerowej obok Arkonki, na samym kąpielisku, na Różance oraz Bulwarach.

To jednak nie są jedyne miejsca, gdzie można napełnić bidon. ZUK także ma swoje urządzenia. Spotkać je można na Skwerze Misia Wojtka, w Parku Wolności, na Szymanowskiego, w Parku Kasprowicza przy Teatrze Letnim, w skateparku Chełminek przy ul. Chełmińskiej i Parku na Psim Polu na Os. Zawadzkiego-Klonowica.