994994994

Kontrast:

standardowy kontrast kontrast czarno-biały kontrast czarno-żółty kontrast żółto-czarny

Czcionka:

mała czcionka standardowa czcionka duża czcionka

Gaszenie to nasza specjalność

04. 05. 2021

W przededniu dnia św. Floriana, który jest patronem strażaków, pracownicy ZWiK Szczecin pomogli ugasić groźny pożar. Kilka miesięcy temu szczecińscy wodociągowcy brali udział w podobnym zdarzeniu.

Dzielnymi strażakami ze ZWiK okazali się pracownicy I Rejonu Wydziału Gospodarki Sanitarnej z ul. 1 Maja. Pomogli ugasić altanę na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Skarbówek”, do zdarzenia doszło w piątek, 30 kwietnia br.

- Wracaliśmy z kolegą z czyszczenia jednej z pompowni. Na ul. Chopina zobaczyliśmy chmurę gęstego dymu unoszącą się z terenu ogrodów działkowych. Weszliśmy tam i zobaczyliśmy palącą się altanę, a obok kobietę z dzieckiem na ręku oraz działkowców polewających wodą płonący domek – mówi Łukasz Gierczakowski z I Rejonu WGS. - Wjechaliśmy w aleję i korzystając z możliwości naszego samochodu do ciśnieniowego czyszczenia sieci rozpoczęliśmy gaszenie. Na szczęście w altanie nikogo nie było i mogliśmy się skupić na jej gaszeniu. Akcja trwała około 20 minut i zakończyła się sukcesem. Nikomu nic się nie stało, nawet poparzeń nie było.

- Jestem pod wrażeniem postawy pracowników szczecińskich wodociągów. Zatrzymali się i bez zwłoki podjęli akcję gaśniczą. Fachowo wykorzystali posiadany sprzęt, a dzięki ich umiejętnościom i opanowaniu udało się zażegnać niebezpieczeństwo i uratować czyjś dorobek. W imieniu własnym a także właścicieli ugaszonego domu bardzo im dziękujemy. Taka postawa nie jest częsta – mówi Tomasz Rudnicki, główny konserwator ROD „Skarbówek”.

Przypominamy, że jesienią ubiegłego roku pracownicy tej samej placówki ZWiK ugasili samochód osobowy, który zapalił się na stacji benzynowej. I w tym przypadku akcja przebiegła sprawnie i nikt nie odniósł obrażeń.

Panowie Łukasz Gierczakowski i Robert Czajka przy swoim samochodzie „ strażackim”

galeria