Jak wspieramy mieszkańców

Jako podmiot, organizacja czy przedsięwzięcie jesteśmy obecni w historii Szczecina już od 150 lat. Uważamy się więc za coś więcej niż zakład komunalny, czy spółka miejska. Tak bardzo wrośliśmy w tkankę tego miasta, że nie wystarcza nam ograniczanie się do wypełniania naszych statutowych obowiązków. Czujemy się odpowiedzialni za wszechstronne wspieranie rozwoju Szczecina i jego mieszkańców, za aktywne działania na rzecz poprawy jakości życia tutaj.

Dlatego od lat z wielkim zaangażowaniem wspieramy najróżniejsze szczecińskie organizacje, inicjatywy i wydarzenia o charakterze sportowym. Należą do nich zarówno imprezy pokroju międzynarodowego turnieju tenisowego Szczecin Pekao Open, jak i lokalne rozgrywki i turnieje piłkarskie, biegowe, taneczne oraz osiedlowe kluby sportowe.

Ważne miejsce w naszych działaniach zajmuje także kultura, której różnorodne przejawy regularnie wspomagamy. Należą do nich wszelkiego rodzaju festiwale, koncerty, przedstawienia teatralne, a nawet turnieje recytatorskie czy wieczory filmowe realizowane od Filharmonii, po szczecińskie domy kultury.

Szczególnie bliskie są nam również zagadnienia związane z ekologią. Chętnie wspieramy wystawy florystyczne, targi roślin, konkursy związane z zielenią miejską oraz aktywność w takich miejscach jak szczecińska Różanka.

Nie zapominamy także o wydarzeniach dużej skali, które mieszkańcom Szczecina dają wiele radości, a naszemu miastu - intensywną promocję. Należą do nich Dni Morza, Tall Ships’ Races czy mecze Pogoni Szczecin.

Dzielimy się również naszą wiedzą i doświadczeniem. Aktywnie udzielamy się przy prowadzeniu i organizacji lekcji poglądowych w szkołach czy oprowadzaniu wycieczek do najciekawszych miejsc w naszych zakładach. Propagujemy wiedzę ekologiczną podczas imprez, w których bierzemy udział i poprzez wspieranie szkolnych olimpiad i konkursów z tej dziedziny.

Wreszcie staramy się również przysłużyć Szczecinowi naszym wyposażeniem i umiejętnościami. Najbardziej widocznym tego przejawem jest nasza opieka nad tzw. berlinkami, czyli zabytkowymi pompami ulicznymi. Te często stuletnie obiekty wymagają renowacji, także ze względu na uszkodzenia dokonywane przez wandali. Dzięki naszym rzemieślnikom ich stan się stale poprawia, przykładowo w 2014 roku wyremontowano w mieście pięć „berlinek” i piętnaście pomp słupowych.