Wysokie notowania szczecińskiego ZWiK-u w rankingu firm wodociągowych

09. 03. 2018

Drugie miejsce w ogólnopolskim rankingu firm wodociągowo-kanalizacyjnych dla szczecińskiego ZWiK-u. W porównaniu z ubiegłoroczną edycją Zakład Wodociągów i Kanalizacji ze Szczecina awansował w zestawieniu o jedno miejsce. Konkurs tradycyjnie organizowany jest przez dziennik Gazeta Prawna.

Ranking ma na celu wskazanie czołówki branży wod-kan, wyróżnienie najlepszych w dziedzinie przedsiębiorstw i wskazanie opinii publicznej podstawowych informacji związanych z funkcjonowaniem tych firm. Oceniając poszczególne przedsiębiorstwa, organizatorzy brali pod uwagę szereg czynników związanych m.in. ze stanem finansów przedsiębiorstwa i poziomem wykorzystania zewnętrznych funduszy pomocowych. Ponadto pod uwagę brane były nakłady na szkolenia i podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników, poziom zatrudnienia, a także awaryjność sieci, oraz działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Wysoka pozycja szczecińskiego ZWiK-u w rankingu to również zasługa sprawnego i konsekwentnego zarządzania projektami inwestycyjnymi, wdrażania innowacyjnych rozwiązań technologicznych i dobrej jakości usług.

Wyniki rankingu opublikowane zostały 8 marca br. Pierwsze miejsce przypadło Jastrzębskiemu Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji S.A, który w ubiegłorocznej edycji był drugi. Tuż za plecami ZWiK-u Szczecin znalazły się Katowickie Wodociągi S.A oraz Aquanet S.A z Poznania.