Oficjalna inauguracja pierwszego zdroju w szkole

03. 09. 2015

Drugiego dnia września w Szkole Podstawowej nr 35 przy ul. Świętoborzyców 40 spotkali się uczniowie, nauczyciele i władze naszego Zakładu. Przecięto uroczyście wstęgę zawieszoną na nowo zamontowanym w holu szkoły tzw. zdroju wodnym czyli poidełku.  

To pierwsze z serii urządzeń, które ZWiK Szczecin zainstaluje w szczecińskich szkołach. Wcześniej, w roku ubiegłym, zdroje pojawiły się na szczecińskich kąpieliskach (Arkonka, Głębokie, Dąbie). Wszystkie poidełka podają wodę wprost z sieci wodociągowej, a ich zamontowanie ma zachęcić szczecinian do picia wody prosto z kranu.

Na uroczyste przekazanie uczniom SP 35 poidełka przybyli: Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju Członek Zarządu Stanisław Jankowski, zastępca Dyrektora Finansowego Roman Wojtyniak, kierowniczka Laboratorium Aneta Kozak oraz inni pracownicy ZWiK. Wyjaśnili oni uczniom i pedagogom dlaczego montowane są w szkołach poidełka, jaka w nich płynie woda i jakie są społeczne korzyści akcji. Uczniowie podziękowali za prezent, bo ZWiK tak naprawdę ufundował szkole to urządzenie. Szkoła otrzymała także certyfikat gwarantujący bezpieczne używanie urządzenia i podawanej przez niego wody. Bowiem woda z sieci wodociągowej ZWiK spełnia wszelkie polskie normy, zawiera szereg składników niezbędnych organizmowi ludzkiemu (np. wapń, magnez, sód, potas) i nie ustępuje jakością nawet znanym wodom butelkowanym. 

ZWiK ufundował kilka takich poidełek zamontowanych i będących w trakcie montażu na terenie szczecińskich szkół. Wiele uczących się w nich dzieci wzięło udział w wiosennym konkursie plastycznym zorganizowanym przez ZWiK. Nadesłano ponad 100 prac, nagrodzono 8 i to one ozdobią przyszłoroczne kalendarze firmowe ZWiK. 

Relacje z tego wydarzenia zamieściły na swoich łamach wszystkie ważniejsze szczecińskie media. TVP Szczecin pokazało ją w popołudniowej Kronice o godz. 18.30. Można obejrzeć ją TUTAJ (od ok. 11 minuty). relacją Polskiego Radia Szczecin można zapoznać się TUTAJ. Temat opisał również Kurier Szczeciński i Głos Szczeciński.