994994994

Kontrast:

standardowy kontrast kontrast czarno-biały kontrast czarno-żółty kontrast żółto-czarny

Czcionka:

mała czcionka standardowa czcionka duża czcionka

Nowy wodociąg na Batalionów Chłopskich

08. 07. 2020

Do końca grudnia 2020r potrwa przebudowa sieci wodociągowej w ul. Batalionów Chłopskich. Inwestycja jest konieczna, gdyż znajdujący się tu wodociąg jest w złym stanie technicznym i często ulega awariom.

Prace rozpoczęły się w lipcu. Wodociąg wymieniony zostanie na odcinku od ronda Ułanów Podolskich do ul. Sanatoryjnej. Podczas prac ułożona zostanie sieć wodociągowa z żeliwa sferoidalnego o średnicy 150 mm i długości ok. 560 m wraz z przyłączami do budynków o długości ok. 250 m. Wykonawca zainstaluje też 5 hydrantów nadziemnych. Nowy wodociąg zastąpi instalację o mniejszej średnicy, która jest mocno wyeksploatowana, przez co często ulega awariom.

Wykonawcą zadania jest Zakład Inżynieryjno – Budowlany Niedośpiał ze Szczecina. Zgodnie z umową inwestycję ma wykonać do końca grudnia br., a jej koszt to 1,7 mln zł netto. Prace prowadzone będą w wykopie otwartym i podzielono je na 13 odcinków. Choć prace wykonywane będą głównie na chodniku, to w niektórych miejscach zajdzie konieczność zwężenia ul. Batalionów Chłopskich i wówczas ruch samochodów sterowany tymczasową sygnalizacją świetlną odbywać się będzie wahadłowo.