Nasza woda na dożynkach w Żelewie

31. 08. 2015

W ostatnią sobotę sierpnia w Żelewie - miejscowości położonej w sąsiedztwie naszego Zakładu Produkcji Wody Miedwie, odbyło się doroczne Święto Plonów. 

Gospodarzem i organizatorem dożynek była gmina Stare Czarnowo, na której zaproszenie tam się znaleźliśmy. Program artystyczny imprezy był bardzo bogaty, podobnie jak i cała jej oprawa.

Uroczystość rozpoczęła Msza święta w miejscowym kościele, po czym korowód dożynkowy przybył na boisko sportowe, prezentując okazałe wieńce i ludowe stroje. Mieszkańcy gminy dopisali, wkrótce też rozpoczęto wręczanie nagród w konkursach na najładniejszy wieniec dożynkowy. Zwyciężył „zbożowy” kogut z Dobropola Gryfińskiego wspomagany hasłem: „U dobrego gospodarza nawet kogut jajka znosi”. Ponadto odbywały się występy zespołów folklorystycznych, przegląd gminnych talentów, spektakl dla dzieci z konkursami - również o wodzie, konkursy kulinarne m.in. z degustacją nalewek oraz pokaz sztucznych ogni. To zresztą tylko niektóre z wydarzeń tego dnia. Dość powiedzieć, że rozliczne atrakcje dla najmłodszych były bezpłatne, każdy dostał talerz grochówki prosto z kotła, a całe świętowanie skończyło się sporo po północy.

Na to wydarzenie przygotowaliśmy stoisko promocyjne naszej Spółki. Najważniejszym jego elementem było poidełko tj. zdrój wody do picia, opatrzony odpowiednim certyfikatem, potwierdzającym wysoką jakość serwowanej przez nas wody. Podobne urządzenia montujemy w kilku szczecińskich szkołach podstawowych. To, które przywieźliśmy ze sobą podłączone było za pomocą małej pompy z naszym beczkowozem napełnionym wodą z ujęcia Miedwie. Poidełko cieszyło się dużym powodzeniem, szczególnie wśród dzieci, które to co rusz udzielały sobie instrukcji „jak to działa”. Dorośli otrzymywali ulotki dotyczące wody jaką dostarczamy do miejscowości Stare Czarnowo, natomiast dzieci i młodzież wracały od nas z drobnym gadżetem. Największym powodzeniem cieszyły się plastikowe bidony, do których można było zaczerpnąć wody wprost ze zdroju. W trakcie imprezy promowaliśmy nie tylko naszą Spółkę, ale również inwestycje wodociągowo-kanalizacyjne realizowane w ramach Projektu „Poprawa jakości wody w Szczecinie – etap IV”. Dziękując władzom gminy Stare Czarnowo za zaproszenie prezentujemy kilka fotek z tego wydarzenia.