Nasi piłkarze mistrzami Polski

07. 11. 2018

Sukcesem naszej drużyny zakończyły się XVI Mistrzostwa Polski w halowej piłce nożnej zakładów wodociągowych. Piłkarze ze ZWiK zajęli w nich pierwsze miejsce.

Turniej odbywał się w Kopalni Soli Bochnia. Oprócz  naszej drużyny rywalizowały w nim reprezentacje przedsiębiorstw wodociągowych z Poznania, Mielna, Zabrza, Częstochowy i Rudy Śląskiej. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”.  Nasi zawodnicy pokonali 3:1 Mielno, 6:2 Poznań, 6:2 Częstochowę, 5:2 Rudę Śląską i ulegli nieznacznie 1:2 Zabrzu. Po podliczeniu punktów okazało się, że Szczecin zajął pierwsze miejsce wyprzedzając w tabeli zdecydowanie Zabrze i Mielno. Kolejne miejsca zajęły: Poznań, Ruda Śląska i Częstochowa.

ZWiK wystąpił w składzie: Paweł Palewski, Zbigniew Fryszkowski, Arkadiusz Gembicki, Dariusz Siewicz, Waldemar Borowski, Robert Czajka, Łukasz Kwiatkowski, Kamil Bińkowski.

Najlepszym strzelcem i zawodnikiem turnieju został Łukasz Kwiatkowski.

Warto wspomnieć, że to kolejny sukces odniesiony przez piłkarzy ze ZWiK. W czerwcu zwyciężyli w międzynarodowym turnieju rozgrywanym w Monachium. Na branżowej spartakiadzie wodociągowej zajęli 5. Miejsce.