Doroczna spartakiada wodociągowa

06. 09. 2017

Po raz kolejny zawodnicy ze szczecińskich wodociągów rywalizowali w branżowej spartakiadzie. Nasi faworyci nie zawiedli i medali przywieźliśmy więcej niż poprzednio, jednak nie utrzymaliśmy miejsca z ubiegłego roku. Drużynowo zajęliśmy trzynaste miejsce na 60 startujących drużyn.

W dniach 1-3 września br. odbyła się XXVII Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego, tym razem gościliśmy
w Częstochowie. We współzawodnictwie udział wzięło prawie 1700 sportowców w 45 punktowanych konkurencjach. Jak co roku okazało się, że jest to największa w kraju branżowa impreza sportowa, którą Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A. zorganizowało w rekordowo krótkim czasie 3 miesięcy.
  W tegorocznej edycji zawodów naszą Spółkę reprezentowało 40 zawodników, którzy rywalizowali w 30 konkurencjach sportowych. Na szczególną uwagę i gratulacje zasługują sukcesy: Marty Urbanik w badmintonie i tenisie stołowym ( odpowiednio pierwsze i drugie miejsce), Krzysztofa Rusieckiego w tenisie stołowym, który zajął trzecią lokatę oraz Marcina Baszuro,  który był bezkonkurencyjny w kręglach. I jeszcze jedna niespodzianka: sztafeta pływacka 2x50 m w składzie Katarzyna Jaszczak i wspomniany Marcin Baszuro zdobyła brązowy medal spartakiady.

   Zapraszamy na stronę internetową http://www.spartakiada.czest.pl, na której można zapoznać się z ostateczną klasyfikacją medalową, a  wkrótce będą również fotografie z rywalizacji w Częstochowie.